Psikolojik danışmanlık ve rehberlik Hizmetlerimiz

Okulumuzda tam zamanlı bir psikolog çalışmaktadır.  Psikoloğumuzun görevi çocuklarımızın gelişimlerinin takibini yapmak, çocukların farklılıklarına uygun yaklaşımlar sunmak. Öğretmenlerimizin okul yaklaşımına uygun eğitim metodlarının uygulanmasının sürekliliğini sağlamak, öğretmenlerin bilgilerini güncellemek, çocukları gözlemlemek ve ailelere geribildirimler sunmaktır. Bunlara ek olarak ihtiyaç duyulması durumunda önceden randevu alınarak ailelerimiz ile psikoloğumuz birebir  görüşmeler yapabilmektedirler.

Okuldaki rehberliğimiz önemli bir amacıda çocukların gelişim süreçleri boyunca fark edilebilecek tüm sorunlar  yada davranışsal problemlerin profesyonel gözlemlerle belirlenmesi ve ailelere konu ile ilgili hızlıca geribildirim yapılarak gerekli önlemlerin alınmasıdır.  Okulda çözülemeyecek nitelikte olan sorunların çözümü için ise uzman yönlendirmesi sağlanarak olası vakit kaybının önüne geçmeye çalışılır.

Okulumuzda, velilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda düzenli olarak seminerler verilmektedir. Bu seminerler, aile içi  iletişimi ve çocuk eğitimlerini olumlu yönde etkileyecek bir çok farklı konulardan seçilmektedir.

0216 445 61 71
Emin Ali Paşa Caddesi No:86/B Bostancı / İstanbul
Bizi arayın Whatsapptan yazın