ALIŞTIRMA DÖNEMİ

İzci Anaokulu ilk defa anneden ayrılacak çocuklara özel bir önemle yaklaşır. Bu ayrılık kısa da olsa çocuk için oldukça zorlayıcı olabilir. Bu zorlu süreçte tecrübeli öğretmenlerimiz ve uyguladığımız sağlıklı metotlar ile çocuklarımızı okula hayatına 15-20 dakikalık kısa sürelerle başlatıyoruz.

İlk hedefimiz 2 saatlik süreye ulaşmak oluyor. Bu esnada anne ya da bakıcımızı okulumuzda misafir ediyoruz. Çocuğumuz anne ya da bakıcısını görmek istediğinde onları görüştürerek öğretmenine güven kazanma süreçlerini beraberce yaşıyoruz. Her çocuğun okula alışma süresi farklılık göstermekle beraber, ortalama olarak 1 ay içerisinde çocuklarımızı isteğiniz programa sağlıklı ve mutlu bir şekilde adapte etmiş oluyoruz.

Alıştırma döneminin tüm süreclerini okul psikoloğumuz yönetmektedir. Bu süreçte izlenecek yaklaşım, ailenin sergilemesi gereken tutum ve benzeri yönlendirmelerin tamamında psikoloğumuz sizlere rehberlik edecekir.

Okulun özellikle ilk günleri sevdiği bir oyuncağı yanında götürmesi çocuğunuzun kendini yalnız hissetmemesine yardımcı olacaktır. Tüm Bunlar onun kendini güvende ve rahat hissetmesini sağlayacaktır.

0216 445 61 71
Emin Ali Paşa Caddesi No:86/B Bostancı / İstanbul