İzcİ Anaokulu Yaz Okulu Programı

1 Temmuz 2019 Pazartesi günü itibariyle yaz okulu programımız başlıyor.


İzci Anaokulu yaz okulu programımızın amacı; çocuklarımızın sıcak arkadaşlık ortamı içerisinde bedensel, ruhsal, sosyal yönden gelişimlerini desteklerken, eğlenceli bir yaz tatili geçirmeleri için gerekli olan aktiviteleri sunmaktır.


Uzman eğitmenler gözetiminde çocukların ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanan yaz okulu programı, zengin içeriği ile çocuklara dolu dolu geçirecekleri bir tatil imkanı sunuyor. İzci Anaokulu sizlere gözünüz arkada kalmadan rahatça işlerinizle ilgilenebileceğiniz güveni sağlarken , Çocuğunuza  da unutamayacağı keyifli bir yaz tatili vaat ediyor

İzci Anaokulu yaz döneminde etkin ve eğlenceli bir aktivite ortamı yaratılıyor.

Yaz okulumuzda haftada 3 gün yüzme ve her gün spor aktiviteleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra her hafta seçilen bir konu başlığı etrafında eğlenceli çalışmalar planlanmıştır. Kil yoğurma, sokak oyunları, sanat ve mutfak çalışmaları ise programımızda yer alan ve çocukların kişisel gelişimini destekleyen, katılmaktan hoşlandıkları eğlenceli etkinliklerdir.

Her hafta Salı günleri programda belirtilen piknik alanlarına dış geziler, Perşembe günleri ise çocuklara yönelik eğlenceli müze ve gezileri yapılacaktır.

Yaz okulumuzda sabah kahvaltısı, meyve saati öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 4 öğün yemek servisi yapılmaktadır. Yaz okulu programı oyun ağırlıklı olup, yaş gruplarına göre temel gelişim becerilerinin unutulmaması için eğlenceli tekrar eğitimleri yapılacaktır.

                                                                                YÜZME

Yüzme dersleri İdealtepe Aydınoğulları Spor Tesislerinde hava şartlarına göre kapalı veya açık havuzda yapılacaktır. Dersler profesyonel yüzme eğitmenleri tarafından verilecektir.

10 çocuğa kadar tek antrenör, 10 çocuk üzeri olduğunda ise 2 antrenör suda görevli olacaktır.

Yüzme dersleri 50 dk’lık dersler halinde ayda 12 saat süreyle yapılacaktır. Okulumuzdan iki öğretmenimiz de çocuklarımıza eşlik edeceklerdir.

Yüzme derslerine 3 yaş üzeri tüm çocuklarımız katılabilecektir.

                                                                    GENEL BİLGİLER 

Okulumuz yaz okulu programı kapsamında 07:30-19:00 saatleri arasında açık olacaktır. Yarım gün programlarımız 08:00-13:00 arasındadır.

Yaz Okulumuz 1 Temmuz - 31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Yaz okuluna haftalık katılım sağlanabilmektedir.

Okulumuz Ağustos ayında Kurban Bayramı sebebi ile 12 Ağustos - 16 Ağustos tarihleri arasında kapalı olacaktır.

Çocuklar yaş gruplarına göre iki gruba ayrılacaktır. 3-4 yaş küçük grup, 4-5 yaş büyük grup olarak aktivitelere katılacaktır. Okul dışında olan aktivitelerde öğretmenlerimiz çocuklarımıza eşlik edecek olup ve ulaşım okulumuz tarafından sağlanmaktadır.

İzci Anaokulu Yaz Okulu kapsamında yapılacak etkinliklerden bazılar:
Bubble  Party
Su Oyunları
Dış Geziler (Her hafta müze, tema park, piknik vb. bir dış gezi)
Piknikler
Binicilik
Sanat Çalışmaları
Müzik
Drama
Eğitsel Grup Oyunları
Mutfak Etkinlikleri
Bahçe Oyunları


0216 445 61 71
Emin Ali Paşa Caddesi No:86/B Bostancı / İstanbul