botanik

Hızla yükselen binalar, azalan yeşil alanlar, küresel ısınma ve üretim şekillerinin değişmesi sebebiyle, doğadan ve doğal üretim yöntemlerinden uzaklaşmamız sonucunda çocuklarımız artık şehir çocuğu olarak yetişiyor. Hem doğaya verdiğimiz zararı en aza indirmek hem de doğa ile kopan bağlarımızı onarabilmek adına çocuklara verilecek ekoloji eğitimi bu yüzden çok önemli.

İşte bu sebeple doğa eğitimi anasınıfında başlıyor. çocuklarımız oyunlarla ve renkli görsellerle ekosistemin ve habitatın ne olduğunu, doğadaki yaşam döngülerini, besin gruplarını ve dengeli beslenmenin nasıl olduğunu, bir sebze bahçesinin nasıl kurulacağını, su döngüsünün önemini, toprağın nasıl işleneceğini öğreniyorlar.

Son yıllarda artan küresel ısınmayla beraber giderek kaybettiğimiz ormanlarımız çocuklarımızın geleceğindeki en büyük sorun olacağı bugünden belliyken çocuklarımıza doğayı ve dünyayı korumayı öğretmek bizlerin en başta görevlerinden olmalı. Çocuklarımızı doğaya saygılı, dağayla barışık bireyler olarak yetiştirmek elimizde. İşte bu sebeple onlara tohumdan bitkiye, sebzeye, meyveye dek süren yolculuğu öğretmek için kurguladığımız bu derste, düzenli olarak yapılacak doğa gezileri ile de doğadaki mevsimsel değişimleri gösterecek, doğadaki canlıların ve onların görevlerini öğreteceğiz.

Bu dersin en zevkli yanı da yetiştirdiğimiz ürünleri afiyetle yemek olacak.

 

0216 445 61 71
Emin Ali Paşa Caddesi No:86/B Bostancı / İstanbul